نسخه چاپي

با حضور دبیر مجمع در پژوهشکده صدر صورت گرفت:

معارفه و اعطای احکام اعضای کارگروه رسانه کمیته ارتباطات و امور سایبر مجمع

طی مراسمی با حضور دکتر محسن رضایی و دکتر حسین مظفر رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی در محل پژوهشکده صدر، رئیس و اعضای کارگروه رسانه کمیته ارتباطات و امور سایبری مجمع تشخیص مصلحت نظام معارفه شدند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع، طی این احکام آقای دکتر عبدالکریم خیامی به عنوان رئیس کارگروه رسانه و آقایان دکتر حسن خجسته، دکتر حسین صفارهرندی، دکتر محسن اسماعیلی، دکتر سید محمدصادق امامیان و مهندس محمدرضا جعفری جلوه به عنوان اعضای کارگروه تعیین شدند.

در این جلسه دکتر محسن رضایی با اشاره به اینکه امسال در وضعیت حساسی قرار داریم که هم فرصت‌های جدی و هم تهدیداتی پیش روی ماست، گفت : امروز باید صفوف نیروهای انقلاب فشرده‌تر شده و عواملی که باعث تفرقه می‌شوند باید با سرعت بیشتری برطرف شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر لزوم برنامه‌ریزی همزمان حال و آینده برای اجتناب از آسیب‌های گذشته تأکید کرد و با اشاره به وضعیت نیروهای آمریکایی در منطقه، گفت: آمریکا طرح مقابله با ما را بر اساس رفتار ما طراحی کرده است و نه توانایی‌های خودش.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با برشمردن حساسیت‌ها و اهمیت رسانه و کارکردهای متفاوت آن، اهمیت رسانه‌های نوین افزود: ضمن اینکه وظیفه اصلی این کارگروه اهتمام بر موضوعات رسانه خواهد بود ولی در عین حال نقطه نظرات خود را در رابطه با تأثیر متقابل رسانه و فضای مجازی به کارگروه فضای مجازی ارائه دهند و کارگروه فضای مجازی نیز نکاتی که می‌بایست در کارگروه رسانه مورد توجه قرار گیرد به آنها ارائه دهد.

در ادامه دکتر حسین مظفر ضمن بیان اصول و قواعد گردش کار در کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی، مهمترین برنامه و تکلیف کمیته ارتباطات و امور سایبر را تدوین وضع موجود رسانه و فضای مجازی در کشور، تدوین پیش‌نویس سیاست‌های کلی رسانه و فضای مجازی و تدوین شاخص‌های مربوطه برشمردند و ضمن ارائه سابقه اقدامات انجام شده در حوزه فضای مجازی، موضوع ارتباط رسانه با فضای مجازی را یکی از موضوعاتی دانستند که لازم است در دستورکار کارگروه رسانه قرار گیرد.

در ادامه آقای دکتر جبارپو رئیس پژوهشکده صدر به معرفی پژوهشکده پرداخت. این پژوهشکده مشترک بین مجمع تشخیص مصلحت نظام و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده که متولی آن دانشگاه امام حسین (ع) است و مأموریت اصلی آن مطالعات بنیادین در راستای موضوع احیای تمدن اسلامی می‌باشد. بدنه اصلی پژوهشکده از نخبگان جوان و انقلابی تشکیل شده است.

سپس دکتر خیامی رئیس کارگروه رسانه و سایر اعضای کارگروه به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در مورد مهم‌ترین مباحث حوزه رسانه پرداختند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ٢٣ تير ١٣٩٩ - ٢٠:٢٨
  • کد خبر :
  • ١٢٨٨

خروج